slider1

Od 1. ledna svoz popelnic v úterý každý sudý týden

Máčení háčku

A máme to tady !!!

Budeme opět soutěžit o hodnotné ceny, které budou rozdány na konci prázdnin při tradičním Hodětínském ukončení léta.

Soutěž bude jednoduchá. V přiloženém článku nalezněte jméno některého města v ČR.  Aby to bylo jasné, začneme jednoduše.

č.1

V rámci propagace ochrany přírody se místní myslivci rozhodli v mateřské škole uspořádat přednášku na téma – Naše lesní zvěř. Ač si sebou přinesli parohy, vydělané kůže, obrázky, z počátku mnoho dětí neposlouchalo a vyrušovalo. Ale po chvíli, když došlo na skutečné příběhy, se děti uklidnily, zaposlouchaly se do příběhů a nakonec nechtěly přednášejícího pustit domů.

č.2

Minulé léto jsem navštívil Francii.  Procestoval jsem ji od severu k jihu, ale nejkásněji bylo v Provence.  Cannes i Monako jsou krásná města, ale ve mně vyvolalo největší dojem Nice.  Byla založena Řeky ve 4 století před Kristem. Později město obsadili Římané. Od 19. století je známo jako vyhlášené letovisko. Nedejte si ujít procházku po 5 km dlouhé kolonádě,

č.3

Při chovu primátů je důležité mnoho aspektů. Vhodné prostředí, kvalitní a dostatečná strava, stálá péče, ale nejdůležitější bylo počnout první potomstvo. Páření jedinců je složitý úkon, kde hraje roli nejen říjnost samice, ale i vhodný samec, ochotný zplodit své následovníky.

č.4

Humanitární pomoc v Africe sebou přináší i nezanedbatelná rizika. Můžete se nakazit exotickými chorobami, jako je malárie, nebo lepra. Halucinace nebo závratě jsou jejich prvními příznaky. Můžeme se proti onemocnění bránit včasným očkováním a dodržováním hygienických zásad.

č.5

Nejkrásnější jarní večery jsou posezení u rybníka. Připadáte si zde jak na rušném nádraží, učiněné ptačí depo. Čáp, lyska, labuť, kormorán, racek, vše se tady neustále střídá v jakémsi zvláštním jízdním řádu.

č.6

Myslivec se stará nejen o zvěř a myslivecká zařízení, ale také o sebe.  Myslivecký stejnokroj mu dává důstojnost. zbraň vážnost.  Zatímco ozdoba stejnokroje je sám myslivec, rytec vám  ozdobí loveckou zbraň tak, že její krása zastíní krásu majitele.

č.7

Účast na výpravě za polární kruh byl nezapomenutelný zážitek. Už samotná krajina, ale co teprve, když jsme vypluli lovit ryby na moře. Příď lodi rozráží ledové kry, rybáři nahazují sítě, všudypřítomný mráz vám nedovolí chvilku v klidu postát a nečinně přihlížet.

č.8

Moje nejmilejší televizní pohádka je - Ať žijí duchové. Jouza, Černá Kronika, Leontýnka i její otec, duch co večer po západu slunce straší na svém hradu a děti, co mu chtějí hrad opravit, to jsou hlavní aktéři této pohádky. Nesmíme ale zapomenout na trpaslíky. Ti odvedou nejvíce práce.

č.9

Ve školní budově se setkáme s různými úsměvnými příběhy.  Nemusí to být jen zlomený školníkův smeták, či bolavý zub řídícího školy. Při výuce vás rozveselí nejen podání učiva kantorem, ale i odpovědi studentů a jejich gesta.

č.10

Josef Mánes je považován za zakládající osobnost českého výtvarnictví. Propracování kontur, novátorství  v kladení barev i rozmanitost malovaného prostředí ho nezapomenutelně zapsala mezi přední České malíře.

č.11

Navštívil jsem slévárny a válcovny plechu. Ten hluk uvnitř byl nesnesitelný. Obrovské stroje vykovávaly z kusů železa menší pláty aby nakonec z obrovských lisů vyjížděl nekonečný pás plechu navíjející se na cívku.

č.12

Navštívili jsme meteorologickou stanici. Zaujaly nás jak historické přístroje, tak i moderní předpověď počasí pomocí družic. Kam se ale hrabe družice na přístroje z předminulého století, které přicházející jaro měřily pomocí lístků sněženek a podzim podle barvy dubových listů.

č.13

Kdo nebyl o Velikonocích v Nové Vsi, přišel o hodně. U rybníka se sešla skoro celá ves, aby ozdobila vrbu vejci. Proutky se plnily, kdo neměl vlastní, vzal si kraslice z připraveného koše. Nechyběla ani láhev vaječného koňaku, nebo vejce z perníku.

č.14

Sbírka na stavbu Národního divadla přinesla českému národu nejen vlastní divadelní budovu, ale také nový pozdrav. ,,Národ sobě´´, slavný nápis nad oponou Národního divadla vznikl se sbírkového ,,Na zdar Národního divadla.´´

č.15

Želva je zvláštní tvor. Žije více než sto let, nikam nespěchá, nosí si sebou neustále svůj krunýř a nynější studie ukazují, že tento životní styl je obsažen již v buňce želvy. Kdyby se podařilo naklonovat tuto buňku na člověka, zbrzdil by se jeho životní rytmus, méně by spěchal a dožíval by se většího věku.

Hosted on MyDreams VPS server